Ostropest plamisty - dawka.

<< < (6/6)

Asia61:
Yasmine, przeczytaj tu:

Cytat od: http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca

Żółć na ściany żołądka wywiera taki sam wpływ, jak na ściany jelita, czyli emulguje śluz tworząc nisze wrzodowe. By chronić ściany żołądka przed dalszą degradacją, zostaje wygenerowana kolejna fala antyperystaltyczna, przesuwająca treść żołądka w kierunku jamy ustnej. W jej efekcie żółć zostaje wyciśnięta przez zwieracz wpustu żołądka do przełyku, które to schorzenie medycyna zgrabnie nazwała refluksem żołądkowo-przełykowym (jako kolejną jednostkę chorobową, a więc kolejny powód do leczenia).

Ja czasem mam też uczucie goryczy w ustach, (szczególnie rano), i także zastanawiam się z czego to wynika, ale nie łączy mi się to jakoś ze spożywaniem ostropestu. Może mam nadprodukcję żółci, albo zakamieniony zwieracz Oddiego.

Yasmine:
Dziekuję Asiu :). Przestudiuję to wszystko jeszcze raz, jednak z ostropestu nie zrezygnowałam, może dodam babkę płesznika, bo myślę sobie, że skoro jest taka reakcja po ostropeście, to znaczy, że coś tam jest nie tak. A ten gorzkawy posmak nie jest jakoś bardzo uciążliwy, wątroba mnie nie boli, nie mam też nadkwaśności, ani zgagi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona