Winko aloesowe

(1/2) > >>

Gunia:
Cytat od: Alika  22-11-2009, 20:41


Nota bene moja 92-letnia ciocia od wielu lat pije "winko aloesowe" własnej produkcji i jest okazem zdrowia.


Aliko, może znasz przepis na winko aloesowe, jeśli tak podziel się z nami. Kiedyś moja mama robiła nalewkę z aloesu, którą z powodzeniem leczyła mojego tatę z dolegliwości żołądkowych. Był tam oprócz aloesu, miód i wino wytrawne.

Mistrz:
http://hagal.pl/forum/viewtopic.php?id=222

Gunia:
Dziękuję Mistrzu za przepis. Myślałam, że Aliko ciocia zna inny przepis, a to tylko ja znałam je pod inną nazwą.

Grazyna:
W przepisie Bianki (strona Hagala) brak adnotacji  na temat usuwania skórki czy kolców, co jak wiemy obecnie, jest ważne, gdyż obecność aloiny u osób wrażliwych może spowodować efekt niezamierzony.
    Guniu, najpełniejszy przepis na winko aloesowe znalazłam w książce o. Klimuszki. Wstawiam je do portalu, który niebawem ruszy. W każdym razie roślina powinna mieć przynajmniej 5 lat życia, przed ścięciem nie wolno podlewać przez 10 dni ani myć, tylko oczyścić liście wilgotną watką, ściąć, lekko zawinąć w przewiewny papier i umieścić na 5 dni w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu, co wywołuje w liściach silną stymulację. Tymczasem podobny przepis jest tutaj.

fiona50:
Ja znalazłam jeszcze taki przepis na winko aloesowe babci Zuzanny  http://www.zuzanna.elserw.com/cgi-bin/redir.php?id=2831&idp=18

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona